Strona główna » Ostatnio zrealizowane » RADAR Z CYFROWYM POMIAREM PRĘDKOŚCI

RADAR Z CYFROWYM POMIAREM PRĘDKOŚCI

 

Radarowy wyświetlacz jest rozwiązaniem, które coraz częściej spotykamy na polskich drogach. Czy wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa? Najnowsze badania potwierdzają tę tezę.

Radar cyfrowy jest jednym z elementów wyposażenia drogowego, które możemy spotkać zwłaszcza w terenach zabudowanych. Najczęściej umieszczany jest w okolicach przejść dla pieszych, przedszkoli, szkół lub miejsc gdzie wypadki drogowe nie są rzadkością. Nasza ostatnia realizacja obejmuje 4 tablice cyfrowe: na ulicy Młyńskiej oraz Mieszka I i Dobrawy w Komornikach.

Jak działa radar z pomiarem prędkości?

Zasada jest prosta. Kierowca zbliżając się do punktu pomiaru, odczytuje rzeczywisty wynik uzyskanej prędkości na cyfrowej tablicy. Jeżeli prędkość odpowiada obowiązującym przepisom drogowym – wyświetlana jest na zielono. Natomiast w przypadku jej przekroczenia, na wyświetlaczu pojawia się czerwony komunikat „ZWOLNIJ”. Według aktualnych badań, przekaz ten wpływa na większą część kierowców, powodując automatyczne zdjęcie nogi z gazu.

Jakie są zalety radaru?

Przede wszystkim radar z pomiarem prędkości wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Nie tylko dla pojazdów, ale także i pieszych – minimalizując przy tym ryzyku wypadków. Co więcej, przyczynia się również do obniżenia hałasu w terenie zabudowym.

Sprawdzone rozwiązanie

Badania przeprowadzone w obszarze bezpieczeństwa na drodze jasno wskazują, że radarowe wyświetlacze prędkości zdecydowanie ograniczają ilość wypadków w terenie zabudowanym. Ze względu na łatwość montażu, utrzymania, a także oddziaływanie na rozsądek kierowców są doskonałym rozwiązaniem i efektowną metodą w walce z nadmierną prędkością.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.